×
Filter Results
SELECT ALL
Contest Group Federal Offices
Federal Offices
Select Group
United States President
United States Senator
United States Representative District 1
United States Representative District 2
Contest Group State Legislature
State Legislature
Select Group
Legislative District 14 Senator
Legislative District 14 Representative Seat A
Legislative District 14 Representative Seat B
Legislative District 15 Senator
Legislative District 15 Representative Seat A
Legislative District 15 Representative Seat B
Legislative District 16 Senator
Legislative District 16 Representative Seat A
Legislative District 16 Representative Seat B
Legislative District 17 Senator
Legislative District 17 Representative Seat A
Legislative District 17 Representative Seat B
Legislative District 18 Senator
Legislative District 18 Representative Seat A
Legislative District 18 Representative Seat B
Legislative District 19 Senator
Legislative District 19 Representative Seat A
Legislative District 19 Representative Seat B
Legislative District 20 Senator
Legislative District 20 Representative Seat A
Legislative District 20 Representative Seat B
Legislative District 21 Senator
Legislative District 21 Representative Seat A
Legislative District 21 Representative Seat B
Legislative District 22 Senator
Legislative District 22 Representative Seat A
Legislative District 22 Representative Seat B
Contest Group Ada County
Ada County
Select Group
COUNTY COMMISSIONER FIRST DISTRICT - 4 Year Term
COUNTY COMMISSIONER SECOND DISTRICT - 2 Year Term
COUNTY SHERIFF
COUNTY PROSECUTOR
Contest Group Magistrate Judges
Magistrate Judges
Select Group
Magistrate Ransom Bailey
Magistrate Christopher M. Bieter
Magistrate Kira L. Dale
Magistrate Andrew Ellis
Magistrate Laurie A. Fortier
Magistrate Theresa L. Gardunia
Magistrate John T. Hawley, Jr.
Magistrate Cathleen MacGregor Irby
Magistrate Joanne Kibodeaux
Magistrate David D. Manweiler
Magistrate Annie McDevitt
Magistrate Michael J. Oths
Magistrate Diane Walker
Magistrate Thomas P. Watkins
Contest Group Ada County Highway District
Ada County Highway District
Select Group
ADA COUNTY HIGHWAY DISTRICT ZONE 1 (4 Year Term)
ADA COUNTY HIGHWAY DISTRICT ZONE 2 (4 Year Term)
ADA COUNTY HIGHWAY DISTRICT ZONE 5 (4 Year Term)
Contest Group College of Western Idaho
College of Western Idaho
Select Group
COLLEGE OF WESTERN IDAHO ZONE 1 (4 Year Term)
COLLEGE OF WESTERN IDAHO ZONE 3 (4 Year Term)
COLLEGE OF WESTERN IDAHO ZONE 5 (4 Year Term)
Contest Group Bonds and Constitutional Amendments
Bonds and Constitutional Amendments
Select Group
HJR 4 Constitution Amendment
Boise Warm Springs Water District Special Revenue Bond
Website Updated:
11/19/2020 09:36:16 AM
Refresh Display
Auto-Refresh
Loading...
Ada County, Idaho
Elections
2020 General Election
Toggle Navigation
Results
Reports
Results
Reports
OFFICIAL ELECTION RESULTS
Mail Ballots:
Complete
Precincts Reporting
100%
Not Reporting
0
Partially Reporting
0
Fully Reporting
154
Total Precincts
154
List
Slideshow
Tabular View
Pie Chart
Download CSV
Filter Results
Print Page
Showing
57
of
57
contests
Show All
Only Show Selected
Federal Offices
Federal Offices
Contest: United States President
United States President
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Donald J. Trump (REP)
Donald J. Trump, REPUBLICAN PARTY, Winner
130,699
50.33%
Jo Jorgensen (LIB)
Jo Jorgensen, LIBERTARIAN PARTY
5,310
2.04%
Don Blankenship (CON)
Don Blankenship, CONSTITUTION PARTY
438
0.17%
Joseph R. Biden (DEM)
Joseph R. Biden, DEMOCRATIC PARTY
120,539
46.41%
Brock Pierce (IND)
Brock Pierce, INDEPENDENT PARTY
875
0.34%
Rocky "Rocky" De La Fuente (IND)
Rocky "Rocky" De La Fuente, INDEPENDENT PARTY
356
0.14%
Kanye West (IND)
Kanye West, INDEPENDENT PARTY
1,172
0.45%
Deborah A Rouse
Deborah A Rouse
0
0.00%
Brian Carroll
Brian Carroll
72
0.03%
Marcus E Sykes
Marcus E Sykes
0
0.00%
Silvia Stagg
Silvia Stagg
0
0.00%
Tom C Hoefling
Tom C Hoefling
0
0.00%
Todd Cella
Todd Cella
0
0.00%
Kasey J Wells
Kasey J Wells
0
0.00%
Howie Hawkins
Howie Hawkins
199
0.08%
Gloria E La Riva
Gloria E La Riva
32
0.01%
Timothy A Helgerson
Timothy A Helgerson
0
0.00%
Barbara R Bellar
Barbara R Bellar
0
0.00%
Chris Franklin
Chris Franklin
0
0.00%
James "Google, Mr." O. Ogle III
James "Google, Mr." O. Ogle III
0
0.00%
President R. Boddie
President R. Boddie
0
0.00%
Albert L Raley
Albert L Raley
0
0.00%
Jade Simmons
Jade Simmons
7
0.00%
Shawn W Howard
Shawn W Howard
1
0.00%
Federal Offices
Contest: United States Senator
United States Senator
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Jim Risch (REP)
Jim Risch, REPUBLICAN PARTY, Winner
130,446
50.56%
Paulette Jordan (DEM)
Paulette Jordan, DEMOCRATIC PARTY
118,718
46.01%
Natalie M Fleming (IND)
Natalie M Fleming, INDEPENDENT PARTY
6,940
2.69%
Ray J. Writz (CON)
Ray J. Writz, CONSTITUTION PARTY
1,910
0.74%
Federal Offices
Contest: United States Representative District 1
United States Representative District 1
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Rudy Soto (DEM)
Rudy Soto, DEMOCRATIC PARTY
43,705
31.88%
Joe Evans (LIB)
Joe Evans, LIBERTARIAN PARTY
4,982
3.63%
Russ Fulcher (REP)
Russ Fulcher, REPUBLICAN PARTY, Winner
88,402
64.48%
Pro-Life
Pro-Life
1
0.00%
Federal Offices
Contest: United States Representative District 2
United States Representative District 2
Candidate Name
Total Votes
Percentage
C. Aaron Swisher (DEM)
C. Aaron Swisher, DEMOCRATIC PARTY, Winner
63,610
53.94%
Idaho Sierra Law (LIB)
Idaho Sierra Law, LIBERTARIAN PARTY
2,707
2.30%
Pro-Life (a person, formerly known as Marvin Richardson) (CON)
Pro-Life (a person, formerly known as Marvin Richardson), CONSTITUTION PARTY
1,515
1.28%
Mike Simpson (REP)
Mike Simpson, REPUBLICAN PARTY
50,086
42.48%
State Legislature
State Legislature
Contest: Legislative District 14 Senator
Legislative District 14 Senator
Candidate Name
Total Votes
Percentage
C. Scott Grow (REP)
C. Scott Grow, REPUBLICAN PARTY, Winner
29,523
72.96%
Ellen B. Spencer (IND)
Ellen B. Spencer, INDEPENDENT PARTY
10,942
27.04%
State Legislature
Contest: Legislative District 14 Representative Seat A
Legislative District 14 Representative Seat A
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Cindy Currie (IND)
Cindy Currie, INDEPENDENT PARTY
11,591
28.84%
Mike Moyle (REP)
Mike Moyle, REPUBLICAN PARTY, Winner
28,605
71.16%
State Legislature
Contest: Legislative District 14 Representative Seat B
Legislative District 14 Representative Seat B
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Shelley Brock (DEM)
Shelley Brock, DEMOCRATIC PARTY
12,063
29.62%
Gayann DeMordaunt (REP)
Gayann DeMordaunt, REPUBLICAN PARTY, Winner
28,659
70.38%
State Legislature
Contest: Legislative District 15 Senator
Legislative District 15 Senator
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Rick Just (DEM)
Rick Just, DEMOCRATIC PARTY
10,654
47.01%
Fred S. Martin (REP)
Fred S. Martin, REPUBLICAN PARTY, Winner
12,009
52.99%
State Legislature
Contest: Legislative District 15 Representative Seat A
Legislative District 15 Representative Seat A
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Steve Berch (DEM)
Steve Berch, DEMOCRATIC PARTY, Winner
11,567
50.59%
Patrick E. McDonald (REP)
Patrick E. McDonald, REPUBLICAN PARTY
10,933
47.82%
David W. Hartigan (CON)
David W. Hartigan, CONSTITUTION PARTY
365
1.60%
State Legislature
Contest: Legislative District 15 Representative Seat B
Legislative District 15 Representative Seat B
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Codi Galloway (REP)
Codi Galloway, REPUBLICAN PARTY, Winner
11,975
52.61%
Jake Ellis (DEM)
Jake Ellis, DEMOCRATIC PARTY
10,785
47.39%
State Legislature
Contest: Legislative District 16 Senator
Legislative District 16 Senator
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Grant Burgoyne (DEM)
Grant Burgoyne, DEMOCRATIC PARTY, Winner
15,128
62.30%
LeeJoe Lay (REP)
LeeJoe Lay, REPUBLICAN PARTY
9,154
37.70%
State Legislature
Contest: Legislative District 16 Representative Seat A
Legislative District 16 Representative Seat A
Candidate Name
Total Votes
Percentage
John McCrostie (DEM)
John McCrostie, DEMOCRATIC PARTY, Winner
17,150
98.10%
Chandler S Hadraba
Chandler S Hadraba
332
1.90%
State Legislature
Contest: Legislative District 16 Representative Seat B
Legislative District 16 Representative Seat B
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Jacquelyn (Jackie) Davidson (REP)
Jacquelyn (Jackie) Davidson, REPUBLICAN PARTY
10,052
41.60%
Colin Nash (DEM)
Colin Nash, DEMOCRATIC PARTY, Winner
14,114
58.40%
State Legislature
Contest: Legislative District 17 Senator
Legislative District 17 Senator
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Gary L. Smith (REP)
Gary L. Smith, REPUBLICAN PARTY
7,972
38.21%
Ali Rabe (DEM)
Ali Rabe, DEMOCRATIC PARTY, Winner
12,891
61.79%
State Legislature
Contest: Legislative District 17 Representative Seat A
Legislative District 17 Representative Seat A
Candidate Name
Total Votes
Percentage
John Gannon (DEM)
John Gannon, DEMOCRATIC PARTY, Winner
13,195
63.44%
Brittany Love (REP)
Brittany Love, REPUBLICAN PARTY
7,604
36.56%
State Legislature
Contest: Legislative District 17 Representative Seat B
Legislative District 17 Representative Seat B
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Anthony T. Dephue (REP)
Anthony T. Dephue, REPUBLICAN PARTY
7,079
33.98%
Sue Chew (DEM)
Sue Chew, DEMOCRATIC PARTY, Winner
13,751
66.02%
State Legislature
Contest: Legislative District 18 Senator
Legislative District 18 Senator
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Janie Ward-Engelking (DEM)
Janie Ward-Engelking, DEMOCRATIC PARTY, Winner
17,928
61.92%
Mark A. Bost (REP)
Mark A. Bost, REPUBLICAN PARTY
11,022
38.07%
Hilary A Lee
Hilary A Lee
5
0.02%
State Legislature
Contest: Legislative District 18 Representative Seat A
Legislative District 18 Representative Seat A
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Gary M. Childe (REP)
Gary M. Childe, REPUBLICAN PARTY
11,186
38.80%
Ilana Rubel (DEM)
Ilana Rubel, DEMOCRATIC PARTY, Winner
17,645
61.20%
State Legislature
Contest: Legislative District 18 Representative Seat B
Legislative District 18 Representative Seat B
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Brooke Green (DEM)
Brooke Green, DEMOCRATIC PARTY, Winner
17,339
60.67%
Pete Thomas (REP)
Pete Thomas, REPUBLICAN PARTY
11,241
39.33%
State Legislature
Contest: Legislative District 19 Senator
Legislative District 19 Senator
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Melissa Wintrow (DEM)
Melissa Wintrow, DEMOCRATIC PARTY, Winner
21,344
68.60%
Aaron J. Tribble (REP)
Aaron J. Tribble, REPUBLICAN PARTY
9,768
31.40%
State Legislature
Contest: Legislative District 19 Representative Seat A
Legislative District 19 Representative Seat A
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Jim Feederle (REP)
Jim Feederle, REPUBLICAN PARTY
9,678
31.18%
Lauren Necochea (DEM)
Lauren Necochea, DEMOCRATIC PARTY, Winner
21,358
68.82%
State Legislature
Contest: Legislative District 19 Representative Seat B
Legislative District 19 Representative Seat B
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Chris Mathias (DEM)
Chris Mathias, DEMOCRATIC PARTY, Winner
20,940
67.79%
James F. Jacobson (REP)
James F. Jacobson, REPUBLICAN PARTY
9,948
32.21%
State Legislature
Contest: Legislative District 20 Senator
Legislative District 20 Senator
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Chuck Winder (REP)
Chuck Winder, REPUBLICAN PARTY, Winner
21,042
100.00%
State Legislature
Contest: Legislative District 20 Representative Seat A
Legislative District 20 Representative Seat A
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Pat Soulliere (DEM)
Pat Soulliere, DEMOCRATIC PARTY
9,301
34.58%
Daniel S. Weston (CON)
Daniel S. Weston, CONSTITUTION PARTY
804
2.99%
Joe A. Palmer (REP)
Joe A. Palmer, REPUBLICAN PARTY, Winner
16,795
62.43%
State Legislature
Contest: Legislative District 20 Representative Seat B
Legislative District 20 Representative Seat B
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Samantha 'Sammy' Hager (DEM)
Samantha 'Sammy' Hager, DEMOCRATIC PARTY
9,120
34.28%
James Holtzclaw (REP)
James Holtzclaw, REPUBLICAN PARTY, Winner
17,488
65.72%
State Legislature
Contest: Legislative District 21 Senator
Legislative District 21 Senator
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Dawn Pierce (DEM)
Dawn Pierce, DEMOCRATIC PARTY
11,235
36.12%
Regina Bayer (REP)
Regina Bayer, REPUBLICAN PARTY, Winner
19,869
63.88%
State Legislature
Contest: Legislative District 21 Representative Seat A
Legislative District 21 Representative Seat A
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Steven C. Harris (REP)
Steven C. Harris, REPUBLICAN PARTY, Winner
19,731
63.69%
Donald Williamson (DEM)
Donald Williamson, DEMOCRATIC PARTY
11,249
36.31%
State Legislature
Contest: Legislative District 21 Representative Seat B
Legislative District 21 Representative Seat B
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Greg Ferch (REP)
Greg Ferch, REPUBLICAN PARTY, Winner
20,509
71.49%
Lisa Adams (LIB)
Lisa Adams, LIBERTARIAN PARTY
8,178
28.51%
State Legislature
Contest: Legislative District 22 Senator
Legislative District 22 Senator
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Mik Lose (DEM)
Mik Lose, DEMOCRATIC PARTY
6,242
25.75%
Lori Den Hartog (REP)
Lori Den Hartog, REPUBLICAN PARTY, Winner
17,997
74.25%
State Legislature
Contest: Legislative District 22 Representative Seat A
Legislative District 22 Representative Seat A
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Diane Jensen (DEM)
Diane Jensen, DEMOCRATIC PARTY
6,739
27.86%
John Vander Woude (REP)
John Vander Woude, REPUBLICAN PARTY, Winner
17,451
72.14%
State Legislature
Contest: Legislative District 22 Representative Seat B
Legislative District 22 Representative Seat B
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Nina Turner (DEM)
Nina Turner, DEMOCRATIC PARTY
6,431
26.82%
Jason A. Monks (REP)
Jason A. Monks, REPUBLICAN PARTY, Winner
17,547
73.18%
Ada County
Ada County
Contest: COUNTY COMMISSIONER FIRST DISTRICT - 4 Year Term
COUNTY COMMISSIONER FIRST DISTRICT - 4 Year Term
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Diana Lachiondo (DEM)
Diana Lachiondo, DEMOCRATIC PARTY
121,963
48.77%
Ryan Davidson (REP)
Ryan Davidson, REPUBLICAN PARTY, Winner
128,121
51.23%
Ada County
Contest: COUNTY COMMISSIONER SECOND DISTRICT - 2 Year Term
COUNTY COMMISSIONER SECOND DISTRICT - 2 Year Term
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Bill Rutherford (DEM)
Bill Rutherford, DEMOCRATIC PARTY
114,464
46.11%
Rod W. Beck (REP)
Rod W. Beck, REPUBLICAN PARTY, Winner
133,799
53.89%
Ada County
Contest: COUNTY SHERIFF
COUNTY SHERIFF
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Steve Bartlett (REP)
Steve Bartlett, REPUBLICAN PARTY, Winner
152,295
61.36%
Zachery Wagner (DEM)
Zachery Wagner, DEMOCRATIC PARTY
95,891
38.64%
Ada County
Contest: COUNTY PROSECUTOR
COUNTY PROSECUTOR
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Jan Bennetts (REP)
Jan Bennetts, REPUBLICAN PARTY, Winner
145,334
58.56%
Ron J. Twilegar (DEM)
Ron J. Twilegar, DEMOCRATIC PARTY
102,850
41.44%
Magistrate Judges
Magistrate Judges
Contest: Magistrate Ransom Bailey
Magistrate Ransom Bailey
Candidate Name
Total Votes
Percentage
NO
NO
40,888
21.62%
YES
YES, Winner
148,205
78.38%
Magistrate Judges
Contest: Magistrate Christopher M. Bieter
Magistrate Christopher M. Bieter
Candidate Name
Total Votes
Percentage
NO
NO
42,708
22.10%
YES
YES, Winner
150,540
77.90%
Magistrate Judges
Contest: Magistrate Kira L. Dale
Magistrate Kira L. Dale
Candidate Name
Total Votes
Percentage
YES
YES, Winner
146,175
77.99%
NO
NO
41,258
22.01%
Magistrate Judges
Contest: Magistrate Andrew Ellis
Magistrate Andrew Ellis
Candidate Name
Total Votes
Percentage
NO
NO
37,622
20.20%
YES
YES, Winner
148,632
79.80%
Magistrate Judges
Contest: Magistrate Laurie A. Fortier
Magistrate Laurie A. Fortier
Candidate Name
Total Votes
Percentage
YES
YES, Winner
151,079
81.28%
NO
NO
34,800
18.72%
Magistrate Judges
Contest: Magistrate Theresa L. Gardunia
Magistrate Theresa L. Gardunia
Candidate Name
Total Votes
Percentage
NO
NO
43,074
23.11%
YES
YES, Winner
143,279
76.89%
Magistrate Judges
Contest: Magistrate John T. Hawley, Jr.
Magistrate John T. Hawley, Jr.
Candidate Name
Total Votes
Percentage
NO
NO
43,613
23.63%
YES
YES, Winner
140,964
76.37%
Magistrate Judges
Contest: Magistrate Cathleen MacGregor Irby
Magistrate Cathleen MacGregor Irby
Candidate Name
Total Votes
Percentage
NO
NO
43,465
23.37%
YES
YES, Winner
142,514
76.63%
Magistrate Judges
Contest: Magistrate Joanne Kibodeaux
Magistrate Joanne Kibodeaux
Candidate Name
Total Votes
Percentage
NO
NO
42,559
23.07%
YES
YES, Winner
141,893
76.93%
Magistrate Judges
Contest: Magistrate David D. Manweiler
Magistrate David D. Manweiler
Candidate Name
Total Votes
Percentage
YES
YES, Winner
142,822
76.98%
NO
NO
42,708
23.02%
Magistrate Judges
Contest: Magistrate Annie McDevitt
Magistrate Annie McDevitt
Candidate Name
Total Votes
Percentage
YES
YES, Winner
151,578
81.91%
NO
NO
33,484
18.09%
Magistrate Judges
Contest: Magistrate Michael J. Oths
Magistrate Michael J. Oths
Candidate Name
Total Votes
Percentage
NO
NO
39,658
21.50%
YES
YES, Winner
144,802
78.50%
Magistrate Judges
Contest: Magistrate Diane Walker
Magistrate Diane Walker
Candidate Name
Total Votes
Percentage
NO
NO
37,822
20.50%
YES
YES, Winner
146,656
79.50%
Magistrate Judges
Contest: Magistrate Thomas P. Watkins
Magistrate Thomas P. Watkins
Candidate Name
Total Votes
Percentage
YES
YES, Winner
143,245
77.84%
NO
NO
40,769
22.16%
Ada County Highway District
Ada County Highway District
Contest: ADA COUNTY HIGHWAY DISTRICT ZONE 1 (4 Year Term)
ADA COUNTY HIGHWAY DISTRICT ZONE 1 (4 Year Term)
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Jim Hansen
Jim Hansen, Winner
21,653
54.20%
Kara Veit
Kara Veit
18,299
45.80%
Ada County Highway District
Contest: ADA COUNTY HIGHWAY DISTRICT ZONE 2 (4 Year Term)
ADA COUNTY HIGHWAY DISTRICT ZONE 2 (4 Year Term)
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Alexis Pickering
Alexis Pickering, Winner
15,735
50.00%
Rebecca Arnold
Rebecca Arnold
15,733
50.00%
Ada County Highway District
Contest: ADA COUNTY HIGHWAY DISTRICT ZONE 5 (4 Year Term)
ADA COUNTY HIGHWAY DISTRICT ZONE 5 (4 Year Term)
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Dave McKinney
Dave McKinney, Winner
26,924
60.46%
Emilie Jackson-Edney
Emilie Jackson-Edney
17,606
39.54%
College of Western Idaho
College of Western Idaho
Contest: COLLEGE OF WESTERN IDAHO ZONE 1 (4 Year Term)
COLLEGE OF WESTERN IDAHO ZONE 1 (4 Year Term)
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Samantha Guerrero
Samantha Guerrero, Winner
104,266
56.06%
C.A. "Skip" Smyser
C.A. "Skip" Smyser
81,721
43.94%
College of Western Idaho
Contest: COLLEGE OF WESTERN IDAHO ZONE 3 (4 Year Term)
COLLEGE OF WESTERN IDAHO ZONE 3 (4 Year Term)
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Mary (M.C.) Niland
Mary (M.C.) Niland
86,163
48.61%
April D. Baylon-Mendoza
April D. Baylon-Mendoza, Winner
91,088
51.39%
College of Western Idaho
Contest: COLLEGE OF WESTERN IDAHO ZONE 5 (4 Year Term)
COLLEGE OF WESTERN IDAHO ZONE 5 (4 Year Term)
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Cherie Buckner-Webb
Cherie Buckner-Webb, Winner
171,763
100.00%
Bonds and Constitutional Amendments
Bonds and Constitutional Amendments
Contest: HJR 4 Constitution Amendment
HJR 4 Constitution Amendment
Candidate Name
Total Votes
Percentage
Yes
Yes, Winner
146,047
64.46%
No
No
80,532
35.54%
Bonds and Constitutional Amendments
Contest: Boise Warm Springs Water District Special Revenue Bond
Boise Warm Springs Water District Special Revenue Bond
Candidate Name
Total Votes
Percentage
AGAINST issuing revenue bonds in the amount of $3,142,000
AGAINST issuing revenue bonds in the amount of $3,142,000
34
7.42%
IN FAVOR OF issuing revenue bonds in the amount of $3,142,000
IN FAVOR OF issuing revenue bonds in the amount of $3,142,000, Winner
424
92.58%
Summary
Vote totals for each candidate for each contest.
Download summary CSV
By Contest
Vote totals for each contest.
Download by contest CSV
By Precinct
Vote totals for each precinct for each contest for each candidate.
Download by precinct CSV
By Precinct (Formatted)
Vote totals for each precinct for each contest for each candidate.
Download by precinct XLSX
XML
Summary data in XML format.
Download XML