Skip to Content
Website Updated: 6/13/2024 8:30:26 AM
Loading...

United States Representative District 1

Contest: US Representative District 1 - Constitution
Candidate Name Total Votes Percentage
Brendan J. Gomez, CONSTITUTION PARTY, Winner Winner 54 100.00%
Contest: US Representative District 1 - Democratic
Candidate Name Total Votes Percentage
Kaylee Peterson, DEMOCRATIC PARTY, Winner Winner 2,238 100.00%
Contest: US Representative District 1 - Libertarian
Candidate Name Total Votes Percentage
Matt Loesby, LIBERTARIAN PARTY, Winner Winner 84 100.00%
Contest: US Representative District 1 - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Russ Fulcher, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 20,404 100.00%

Legislative District 9 (Combine results with Payette and Washington Counties)

Contest: State Senator District 9 - Democratic
Candidate Name Total Votes Percentage
Rachel Buck, DEMOCRATIC PARTY, Winner Winner 102 100.00%
Contest: State Senator District 9 - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Brandon Shippy, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 1,341 51.76%
Scott Syme, REPUBLICAN PARTY 1,250 48.24%
Contest: State Representative District 9 Seat A - Democratic
Candidate Name Total Votes Percentage
Thomas P Albritton, DEMOCRATIC PARTY, Winner Winner 98 100.00%
Contest: State Representative District 9 Seat A - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Jacyn Gallagher, REPUBLICAN PARTY 1,064 41.37%
John C. Shirts, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 1,508 58.63%
Contest: State Representative District 9 Seat B - Democratic
Candidate Name Total Votes Percentage
Jody Keeler, DEMOCRATIC PARTY, Winner Winner 100 100.00%
Contest: State Representative District 9 Seat B - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Judy Boyle, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 2,251 100.00%

Legislative District 10

Contest: State Senator District 10 - Democratic
Candidate Name Total Votes Percentage
Letishia Silva, DEMOCRATIC PARTY, Winner Winner 403 100.00%
Contest: State Senator District 10 - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Lori Bishop, REPUBLICAN PARTY 2,261 39.14%
Tammy Nichols, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 3,515 60.86%
Contest: State Representative District 10 Seat A - Democratic
Candidate Name Total Votes Percentage
Nancy Parker, DEMOCRATIC PARTY, Winner Winner 399 100.00%
Contest: State Representative District 10 Seat A - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Rachel Hazelip, REPUBLICAN PARTY 2,556 44.65%
Mike Moyle, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 3,169 55.35%
Contest: State Representative District 10 Seat B - Democratic
Candidate Name Total Votes Percentage
Shana Tremaine, DEMOCRATIC PARTY, Winner Winner 393 100.00%
Contest: State Representative District 10 Seat B - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Bruce D. Skaug, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 5,095 100.00%

Legislative District 11

Contest: State Senator District 11 - Democratic
Candidate Name Total Votes Percentage
Toni Ferro, DEMOCRATIC PARTY, Winner Winner 495 100.00%
Contest: State Senator District 11 - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Camille Blaylock, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 1,746 51.92%
Chris Trakel, REPUBLICAN PARTY 1,617 48.08%
Contest: State Representative District 11 Seat A - Democratic
Candidate Name Total Votes Percentage
Anthony Porto, DEMOCRATIC PARTY, Winner Winner 451 100.00%
Contest: State Representative District 11 Seat A - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Kent A. Marmon, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 1,912 56.79%
Julie Yamamoto, REPUBLICAN PARTY 1,455 43.21%
Contest: State Representative District 11 Seat B - Democratic
Candidate Name Total Votes Percentage
Marisela Pesina, DEMOCRATIC PARTY, Winner Winner 477 100.00%
Contest: State Representative District 11 Seat B - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Lucas Cayler, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 1,695 50.58%
Sarah Chaney, REPUBLICAN PARTY 1,656 49.42%

Legislative District 12

Contest: State Senator District 12 - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Ben Adams, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 2,580 57.58%
Victor Rodriguez, REPUBLICAN PARTY 1,901 42.42%
Contest: State Representative District 12 Seat A - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Jarome Bell, REPUBLICAN PARTY 1,812 40.50%
Jeff Cornilles, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 2,662 59.50%
Contest: State Representative District 12 Seat B - Democratic
Candidate Name Total Votes Percentage
Don Benson, DEMOCRATIC PARTY, Winner Winner 586 100.00%
Contest: State Representative District 12 Seat B - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Jaron Crane, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 3,364 78.16%
John (Jay) Noller, REPUBLICAN PARTY 940 21.84%

Legislative District 13

Contest: State Senator District 13 - Democratic
Candidate Name Total Votes Percentage
Sarah Butler, DEMOCRATIC PARTY, Winner Winner 492 100.00%
Contest: State Senator District 13 - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Jeff C Agenbroad, REPUBLICAN PARTY 2,154 44.42%
Brian Lenney, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 2,695 55.58%
Contest: State Representative District 13 Seat A - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Brent J. Crane, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 4,223 100.00%
Contest: State Representative District 13 Seat A - Democratic
Candidate Name Total Votes Percentage
Cliff Hohman, DEMOCRATIC PARTY, Winner Winner 485 100.00%
Contest: State Representative District 13 Seat B - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Amy Henry, REPUBLICAN PARTY 886 18.29%
Steve Tanner, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 2,205 45.53%
Kenny Wroten, REPUBLICAN PARTY 1,752 36.18%

Legislative District 23 (Combine Results with Ada and Owyhee Counties)

Contest: State Senator District 23 - Constitution
Candidate Name Total Votes Percentage
Paul Smith, CONSTITUTION PARTY, Winner Winner 2 100.00%
Contest: State Senator District 23 - Democratic
Candidate Name Total Votes Percentage
Paul Morgan, DEMOCRATIC PARTY, Winner Winner 123 100.00%
Contest: State Senator District 23 - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Todd Lakey, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 1,576 100.00%
Contest: State Representative District 23 Seat A - Democratic
Candidate Name Total Votes Percentage
Don Harrington, DEMOCRATIC PARTY, Winner Winner 123 100.00%
Contest: State Representative District 23 Seat A - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Chris Bruce, REPUBLICAN PARTY 885 47.86%
Melissa Durrant, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 964 52.14%
Contest: State Representative District 23 Seat B - Democratic
Candidate Name Total Votes Percentage
Julissa Melendez Castellanos, DEMOCRATIC PARTY, Winner Winner 126 100.00%
Contest: State Representative District 23 Seat B - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Shawn R Dygert, REPUBLICAN PARTY 915 49.59%
Tina Lambert, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 930 50.41%

County Commissioner

Contest: County Commissioner District 1 - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Theresa Denham, REPUBLICAN PARTY 4,948 23.06%
Leslie Van Beek, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 10,791 50.30%
Pam Blacker Wagoner, REPUBLICAN PARTY 5,715 26.64%
Contest: County Commissioner District 3 - Democratic
Candidate Name Total Votes Percentage
Kyle Thompson, DEMOCRATIC PARTY, Winner Winner 2,190 100.00%
Contest: County Commissioner District 3 - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Zach Brooks, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 11,890 59.13%
Richard D. Williams, REPUBLICAN PARTY 8,219 40.87%

County Sheriff

Contest: County Sheriff - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Kieran Donahue, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 19,662 100.00%

Clerk of the District Court

Contest: Clerk of the District Court - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Rick Hogaboam, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 19,638 100.00%

County Prosecuting Attorney

Contest: County Prosecuting Attorney - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Greg Chaney, REPUBLICAN PARTY 7,473 34.12%
Chris Boyd, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 14,427 65.88%

Judicial Positions

Contest: Justice of the Supreme Court - To Succeed: G. Richard Bevan
Candidate Name Total Votes Percentage
G. Richard Bevan, Winner Winner 21,000 100.00%
Contest: Judge of the Court of Appeals - To Succeed: Jessica Marie Lorello
Candidate Name Total Votes Percentage
Jessica Marie Lorello, Winner Winner 20,701 100.00%
Contest: Judge of the Court of Appeals - To Succeed: David W. Gratton
Candidate Name Total Votes Percentage
David W. Gratton, Winner Winner 20,444 100.00%

Ballot Questions

Contest: Canyon County Ambulance District - Levy
Candidate Name Total Votes Percentage
In Favor Of 10,861 40.71%
Against, Winner Winner 15,817 59.29%
Contest: City of Nampa - Bond
Candidate Name Total Votes Percentage
In Favor Of, Winner Winner 5,639 56.72%
Against 4,303 43.28%
Contest: Caldwell School District No. 132 - Levy
Candidate Name Total Votes Percentage
In Favor Of 1,472 48.41%
Against, Winner Winner 1,569 51.59%
Contest: Parma School District No. 137 - Levy
Candidate Name Total Votes Percentage
In Favor Of, Winner Winner 360 51.21%
Against 343 48.79%
Contest: Wilder School District No. 133 - Levy
Candidate Name Total Votes Percentage
In Favor Of, Winner Winner 210 50.24%
Against 208 49.76%
Contest: Kuna Joint School District No. 3 - Levy (Combine Results with Ada County)
Candidate Name Total Votes Percentage
In Favor Of 170 29.26%
Against, Winner Winner 411 70.74%
Contest: Middleton Rural Fire District - Levy
Candidate Name Total Votes Percentage
In Favor Of 1,468 40.02%
Against, Winner Winner 2,200 59.98%
Contest: Star Fire District - Levy (Combine Results with Ada County)
Candidate Name Total Votes Percentage
In Favor Of 186 31.00%
Against, Winner Winner 414 69.00%

Precinct Committeeman - Democratic

Contest: Precinct 0509 Committeeman - Democratic
Candidate Name Total Votes Percentage
David Morledge, DEMOCRATIC PARTY, Winner Winner 10 100.00%
Contest: Precinct 1010 Committeeman - Democratic
Candidate Name Total Votes Percentage
Robert Solomon, DEMOCRATIC PARTY, Winner Winner 56 100.00%
Contest: Precinct 1510 Committeeman - Democratic
Candidate Name Total Votes Percentage
Connie Lane-Porter, DEMOCRATIC PARTY, Winner Winner 40 100.00%
Contest: Precinct 1811 Committeeman - Democratic
Candidate Name Total Votes Percentage
Cynthia Alleman, DEMOCRATIC PARTY, Winner Winner 37 100.00%
Contest: Precinct 2111 Committeeman - Democratic
Candidate Name Total Votes Percentage
Michael B Job, DEMOCRATIC PARTY, Winner Winner 79 100.00%
Contest: Precinct 2211 Committeeman - Democratic
Candidate Name Total Votes Percentage
Trish Robertson, DEMOCRATIC PARTY, Winner Winner 53 100.00%
Contest: Precinct 2311 Committeeman - Democratic
Candidate Name Total Votes Percentage
Sharon Hubler, DEMOCRATIC PARTY, Winner Winner 109 100.00%
Contest: Precinct 2511 Committeeman - Democratic
Candidate Name Total Votes Percentage
Penny Neely, DEMOCRATIC PARTY, Winner Winner 62 100.00%
Contest: Precinct 2611 Committeeman - Democratic
Candidate Name Total Votes Percentage
Robert Scoville, DEMOCRATIC PARTY, Winner Winner 25 100.00%
Contest: Precinct 2712 Committeeman - Democratic
Candidate Name Total Votes Percentage
Craig Everitt, DEMOCRATIC PARTY, Winner Winner 38 100.00%
Contest: Precinct 2912 Committeeman - Democratic
Candidate Name Total Votes Percentage
Sheila T. Robinson, DEMOCRATIC PARTY, Winner Winner 80 100.00%
Contest: Precinct 3212 Committeeman - Democratic
Candidate Name Total Votes Percentage
Jane Zornik, DEMOCRATIC PARTY, Winner Winner 84 100.00%
Contest: Precinct 4013 Committeeman - Democratic
Candidate Name Total Votes Percentage
Sarah Butler, DEMOCRATIC PARTY, Winner Winner 37 100.00%
Contest: Precinct 4113 Committeeman - Democratic
Candidate Name Total Votes Percentage
Cliff Hohman, DEMOCRATIC PARTY, Winner Winner 55 100.00%
Contest: Precinct 4213 Committeeman - Democratic
Candidate Name Total Votes Percentage
Brynn Creech, DEMOCRATIC PARTY, Winner Winner 34 100.00%
Contest: Precinct 4513 Committeeman - Democratic
Candidate Name Total Votes Percentage
Carol Augustus, DEMOCRATIC PARTY, Winner Winner 47 100.00%

Precinct Committeeman - Libertarian

Contest: Precinct 4823 Committeeman - Libertarian
Candidate Name Total Votes Percentage
Jon Basabe, LIBERTARIAN PARTY 0 0.00%

Precinct Committeeman - Republican

Contest: Precinct 0109 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Heidi Smith, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 551 100.00%
Contest: Precinct 0209 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Curt Krantz, REPUBLICAN PARTY 117 42.86%
David Taylor, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 156 57.14%
Contest: Precinct 0309 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Craig C. Sjoberg, REPUBLICAN PARTY 63 23.51%
Dale Dixon, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 205 76.49%
Contest: Precinct 0409 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Fred Butler, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 400 59.52%
Tony Sambosky, REPUBLICAN PARTY 272 40.48%
Contest: Precinct 0509 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Darryl Ford, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 165 54.10%
Matt Dorsey, REPUBLICAN PARTY 140 45.90%
Contest: Precinct 0609 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Beth Carico, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 228 100.00%
Contest: Precinct 0710 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Sid Freeman, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 462 100.00%
Contest: Precinct 0810 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Tammy Nichols, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 649 64.84%
Lori Bishop, REPUBLICAN PARTY 352 35.16%
Contest: Precinct 0910 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
James Lyman Taylor, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 443 55.72%
Daniel R. Springston, REPUBLICAN PARTY 352 44.28%
Contest: Precinct 1010 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Dominic Brandon, REPUBLICAN PARTY 416 44.30%
Mike Okamura, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 523 55.70%
Contest: Precinct 1210 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Dale Jansen Van Beek, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 638 100.00%
Contest: Precinct 1310 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Mila Wood, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 34 100.00%
Contest: Precinct 1410 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Chris Smith, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 193 100.00%
Contest: Precinct 1510 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Keli Carender, REPUBLICAN PARTY 177 43.81%
Thomas Allred, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 227 56.19%
Contest: Precinct 1610 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Brady Herrick, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 64 100.00%
Contest: Precinct 1710 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Paul Tierney, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 253 52.82%
Andi Ryan, REPUBLICAN PARTY 226 47.18%
Contest: Precinct 1811 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Nicole Hyland, REPUBLICAN PARTY 160 43.60%
Mike Freemyers, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 207 56.40%
Contest: Precinct 1911 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Brittan Aebischer, REPUBLICAN PARTY 152 36.63%
Greg Stuck, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 263 63.37%
Contest: Precinct 2011 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Mark W. Tolman, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 120 100.00%
Contest: Precinct 2111 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Kent A Marmon, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 164 53.42%
Randy C. Lyons, REPUBLICAN PARTY 143 46.58%
Contest: Precinct 2211 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Lucas Baumbach, REPUBLICAN PARTY 130 48.15%
Ryan Regis, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 140 51.85%
Contest: Precinct 2311 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Mike Dittenber, REPUBLICAN PARTY 246 30.60%
Lucas Cayler, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 399 49.63%
Carl Anderson, REPUBLICAN PARTY 159 19.78%
Contest: Precinct 2411 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
John Carter, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 110 100.00%
Contest: Precinct 2511 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Chris Yamamoto, REPUBLICAN PARTY 144 37.89%
Scott Tilmant, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 236 62.11%
Contest: Precinct 2611 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Sandi Layton, REPUBLICAN PARTY 92 44.66%
John H. Jamieson, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 114 55.34%
Contest: Precinct 2712 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Machele Hamilton, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 308 100.00%
Contest: Precinct 2812 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Thomas Netzley, REPUBLICAN PARTY 112 43.24%
Brad Blamires, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 147 56.76%
Contest: Precinct 2912 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Sharon Hollenbeck, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 462 100.00%
Contest: Precinct 3012 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Jennifer Stringer, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 157 50.48%
Janelle E. Covington, REPUBLICAN PARTY 154 49.52%
Contest: Precinct 3112 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Tyler Rogers, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 301 100.00%
Contest: Precinct 3212 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Lisa Thompson, REPUBLICAN PARTY 216 43.64%
Justin Crawford, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 279 56.36%
Contest: Precinct 3312 Committeeman - Prepublican
Candidate Name Total Votes Percentage
Ray McKenzie, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 432 68.03%
Fred Illa, REPUBLICAN PARTY 203 31.97%
Contest: Precinct 3412 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Lenette Jackson, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 348 100.00%
Contest: Precinct 3512 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Heidi Meyer-Todd, REPUBLICAN PARTY 191 25.50%
Tracey J. Wasden, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 558 74.50%
Contest: Precinct 3613 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Vickie Kersten, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 203 100.00%
Contest: Precinct 3713 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Roger Hunt, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 238 74.84%
Ed McNelis, REPUBLICAN PARTY 80 25.16%
Contest: Precinct 3813 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Richard D. Williams, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 327 50.39%
Alexis Scott, REPUBLICAN PARTY 322 49.61%
Contest: Precinct 3913 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Steve Tanner, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 445 100.00%
Contest: Precinct 4013 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Carol Moffett, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 159 100.00%
Contest: Precinct 4113 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Cory Chappell, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 152 100.00%
Contest: Precinct 4213 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Kim Hasenoehrl, REPUBLICAN PARTY 94 34.94%
Dan Gates, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 175 65.06%
Contest: Precinct 4313 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Kirsten Lucas, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 270 100.00%
Contest: Precinct 4413 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Carrie Bowers, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 747 100.00%
Contest: Precinct 4513 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Dale Reynolds, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 173 50.14%
Jason Colwell, REPUBLICAN PARTY 172 49.86%
Contest: Precinct 4613 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Tom Dale, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 329 49.77%
Debbie Bartlow, REPUBLICAN PARTY 297 44.93%
Lamont D. Bostrom, REPUBLICAN PARTY 35 5.30%
Contest: Precinct 4723 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Rick D. Youngblood, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 51 54.26%
Jo Dee Arnold, REPUBLICAN PARTY 43 45.74%
Contest: Precinct 4823 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
David Lambert, REPUBLICAN PARTY 219 43.54%
Jamie Wood, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 284 56.46%
Contest: Precinct 4923 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Zach Brooks, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 150 51.55%
Nathan Helm, REPUBLICAN PARTY 141 48.45%
Contest: Precinct 5023 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Nathan Guy, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 506 100.00%
Contest: Precinct 5123 Committeeman - Republican
Candidate Name Total Votes Percentage
Diane Sheirbon, REPUBLICAN PARTY, Winner Winner 202 100.00%
Summary
Vote totals for each candidate for each contest.
By Contest
Vote totals for each contest.
By Precinct
Vote totals for each Precinct for each contest for each candidate.
By Precinct (Formatted)
Vote totals for each Precinct for each contest for each candidate.
XML
Summary data in XML format.